9.- 15. deň Turecko- Istanbul

15.09.2011, 21:27, dusan simko   Istanbul sa nachádza na dvoch kontinentoch, na európskom a ázijskom a rozdeľuje ho prieliv Bospor, ktorý spája Čierne a Marmarské more. Je to mesto rôznych tvári, kultúr a národnosti. Pre predstavu oficiálne tu žije okolo 12 mil. ľudí, no neoficiálne štatistiky hovoria o 17 mil. Pri prechode mestom sa treba obrniť poriadnou dávkou trpezlivosti kvôli nekonečných dopravným zápcham, v ktorých nechýbajú kaskadérsky vodiči. V Istanbule to žije nie len cez deň, ale aj v noci a nie len cez víkend, ale každý deň. Nemôžeme zabudnúť na každodenné ranné budíčky od muezina a samozrejme na tureckých „biznismanov“, ktorí dokážu presvedčiť aj zarytého vyznávača antišopizmu.


   V Istanbule sme strávili týždeň počas ktorého sme trošku pozmenili naše plány. Pôvodný plán bol vybaviť čo najskôr víza pre Irán a Indiu, prebehnúť Turecko- Kapadókia, Antalya či Ararat a rýchlo „utekať“ stopom do Iránu. No po zvážení všetkých informácií, ktoré sme zistili na iránskej ambasáde sme sa rozhodli nasledovne: pôjde sa rovno do Indie. Zistili sme, že vybavenie víz do Iránu by zabralo viac času ako by sme chceli a samozrejme aj viac peňazí. Museli by sme najskôr požiadať o autorizačný kód- čo zaberie asi týždeň a stojí 30e pre jedného a až potom ísť na ambasádu a čakať na víza 3- 4 dni a zaplatiť ďalších 40e na osobu. Čas síce máme, ale peňazí pomenej takže sme sa rozhodli, že do Iránu tento krát nepôjdeme.

 


   Indická ambasáda nám uznala 6 mesačné víza s jedným vstupom. Žiadali sme o viacvstupové, keďže máme v pláne isť do Nepálu a späť a potom do Bangladéšu a späť. Poslali nás teda na nepálsku ambasádu s tým, že keď dostaneme nepálske víza oni nám potom vystavia viacvstupové víza do Indie. Dnes sme tie nepálske víza vybavili, takže uvidíme ako pochodíme na indickej ambasáde. Na juh Indie do Kochi poletíme z Istanbulu. Na internete sme našli lacné lety cez arabské airolinky, cena 210e za osobu so všetkými poplatkami.


   Takže konečný verdikt na najbližšie obdobie znie, že zostaneme v Turecku ešte pár dní (tak dva týždne), prestopujeme ho a hádam aj bližšie spoznáme. Potom sa vrátime do Istanbulu, vyberieme víza a letíme do Indie.
 

 
« Späť


Diskusia: "9.- 15. deň Turecko- Istanbul"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Language / Lingua / Lengua / Langue - choose language