3. deň Odchod z Maďarska

04.09.2011, 10:28, dusan simko

   Po dvoch dňoch opúšťame Budapešť. Začíname zasa stopovať. Znova sa presviedčame, že tu v Maďarsku to nieje žiaden med lízať. Po hodine nám zastavuje viac zmätený ako ochotný mladý maďar. "Tak teba si ujsť teda nenecháme"...


...pomyslíme si a viacmenej na silu sa k nemu do auta dako natlačime. Viacerými stopmi sme sa potom horko ťažko dostali až tesne za maďarsko - srbské hranice okiaľ nás potom z neznámych dôvodov vyhodil srbský pohraničiar a nechal nás debil isť po dialnici na jeden a pol kilometra vzdialenú pumpu. Tudle- nudle kamoško, hned za prvou tabuľou sme ruksaky dali dole a pokušali sa niečo stopnúť. Bolo to srandovné, lebo mi sme boli na jednej strane cesty a na druhej boli aspoň 16ti žobrajúci cigáni. Tých samozrejme nechali tak.

   Bohužial auta už zvačša išli veľmi rýchlo na to, aby nám zastavili a tak sme tam stáli a stáááli až dokým nám nezastavil turecký kamionista, ktorého sme vlastne ani nestopovali. Kúsok od miesta kde nás vyhodil bola dedina, z ktorej sme si chceli zobrat bus do malého mesta asi 15 km od Selenče, nášho dnešného cieľa. Medzitým než sme stihli nakúpiť a zameniť peniaze, autobus nám zdrhol a tak sme ho nahánali taxíkom. Podarilo sa a v tretej dedine sme ho dostali. Teraz sme pri meste Odžaca, stanujeme kúsok od križovatky, kde ráno chceme začať so stopom. Pán Boh nám pomáhaj, kedže bude nedeľa. Bez jeho pomoci to isto nepôjde. Dobrú noc!

   Aktualizácia v krátkych správach.

 
« Späť


Diskusia: "3. deň Odchod z Maďarska "
Dátum: Meno: Komentár:
04.09.2011, 21:55 Vraj fun bača
06.09.2011, 10:18 miloslavko
07.09.2011, 21:54 Soňa Aj tak Vás obdivujeme....
11.09.2011, 00:50 Re: Aj tak Vás obdivujeme....
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Language / Lingua / Lengua / Langue - choose language