2. deň Budapesť

02.09.2011, 17:34, dusan simko

   Dnešný deň sa začal oddychovo. Spánok do 9tej, ranajky a zasa vylihovať. Po zregenerovaní a splnení nutných povinností týkajúcich sa web stránky, sme sa okolo obeda, "v najlepšom čase" vybrali do mesta.


   Mesto sme si chceli prezrieť, čo najrýchlejšie a tak sme sa vybrali na najvyšší bod v tomto meste a tým je citadela a tiež pamatník oslobodenia, ktorý pripomína tuhé boje medzi sovietskou a nemeckou armádou počas 2.svetovej vojny. Tento pamatník je vidieť zo všetkých strán mesta. Šľapať v 36 stupňových teplotách do kopca nie je nič moc a aj nám to dalo dosť zabrať. Odmena bola ale sladká a výhľad, ktorý sa nám naskytol stál za to. Celá Budapesť sa pred nami rozprestierala ako na dlani - Parlament, Bazilika Sv. Štefana, Námestie hrdinov aj Chrám kráľa Mateja, to všetko bolo odtiaľto pekne vidieť.

 

   Potom sme zišli dolu a cez celé mesto sme sa presunuli na druhú stranu až k už spomínanému Namestiu hrdinov. Prechádzka to bola pekná, ale hlavne dlhááááááá. Au naše nohy. Pre dnes stačilo, večer sa pomaly blížil a ja ako pravý futbalový fanúšik som sa tešil na večerný futbal Írsko - Slovensko. Cestou domov sme stihli kupiť dáke pivko, pre Janku vínko a futbal sa môže začať.

 

Aktualizácia : futbal skončil 0:0, síce bez gólov, ale dalo sa to pozerať. Bod z ihriska Írov je celkom fajn.

 
« Späť


Diskusia: "2. deň Budapesť"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Language / Lingua / Lengua / Langue - choose language