1. deň na ceste

02.09.2011, 10:48, dusan simko

   Záhajenie cesty okolo sveta. 1. 9. 2011 ranné vstávanie bolo poznačené včerajšími udalosťami. Vedeli sme, že musíme čo najskôr vstať a vyraziť. Veď nám bolo treba ešte kúpiť počítač. Rozlúčili sme sa, vyhrklo nám par slzičiek a už sme sedeli v aute. Rýchlo sme kúpili počítač a vyrazili.


 

   Prvý stop prišiel po pol hodinke stopovania. Celkom úspešne. Po vzájomnej dohodne, že nás odvezie do Krupiny si to šofér rozmyslel a zobrali nás o 25 km ďalej až do Dudiniec. Odtial sme hneď nasadli do ďalšieho auta a už sme stáli zoči v očí maďarským hraniciam. Na hraniciach to nebola žiadna sláva. Prvá hodina prešla, duhá hodina prešla a keď sa už blížila tretia, nám začal mrznuť úsmev na tvárach zastálo veľké terénne auto. Vystúpil z neho chlapik. Vyzeral ako vystrihnutý z pohľadnice z Tirolska. Bol to slovenský poľovník, ktorý sa vybral na jelene do maďarských hôr. Keď zbadal naše batohy, začal sa vyhovárať na málo miesta v aute. My sme sa však nedali odbiť a po menšom nátlaku už sme sedeli v aute. Usadil nás obidvoch na jedno predné sedadlo. Viezol nás len 10km do jednej dedinky, takže sa to dalo zvládnuť. Odtiaľ sme stopli ešte dva autá. O pol 5 sme dorazili do Budapešti.

 

   Usadili sme sa na centrálnej stanici, najedli sa a čakali na náš prvý couch. Keď sme sa ubytovali a ochutnali ovocnú polievku, vydali sme sa na nočný prieskum Budapešťou. Vyšlapali sme si to na hrad, odkiaľ je nádherný výhľad na celú Budapešť. Cestou sme si všimli, že nad jednou hlavnou cestou je historický tunel. Zbadali sme, že je tam pár mladých ľudí, ktorí tam sedia. To by sme neboli my, keby sme sa k nim nepridali. Po prehliadke hradu alebo skôr okolia sme sa tam vybrali. Sedeli sme tam asi pol hodinku, popíjali maďarske pivko a nasávali atmosféru, keď tu zrazu počujeme, že niekto hovorí do megafónu. Pozrieme sa dole a zbadáme policajtov. Keď sa začali všetci dvíhať, tak sme pochopili, že to bolo na nás. Bolo to len upozornenie, pokutu sme nedostali. Unavení celým dňom sme sa vlažným tempom presunuli turistami zaplneným centrom až k nášnu ubytku. Večera, sprcha a konečne posteľ. Prvý deň na ceste okolo sveta úspešne za nami. 
 

 
« Späť


Diskusia: "1. deň na ceste"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

Language / Lingua / Lengua / Langue - choose language